sobota, 11 lutego 2017

УКУ розпочинає програму відзначення Ювілейного року патріарха Йосифа Сліпого

Цього року відзначаємо 125-річчя з дня народження патріарха Йосифа Сліпого. Упродовж року в різних містах України відбуватимуться заходи, які Інститут історії Церкви Українського католицького університету проводить із благословення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Святкування розпочнуться ввечері 15 лютого 2017 р. Урочистою академією в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, де з вітальними словами виступлять ректор цього Університету Леонід Губерський і Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав. Культурно-мистецьку програму представлять університетська народна хорова капела «Дніпро» та хоровий колектив Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.
  У приміщенні КНУ буде також представлена виставка про життя та діяльність патріарха Йосифа, яка згодом буде експонуватися в інших містах України.

16 лютого в Київському центрі УКУ (вул. Мазепи, 10) відбудеться круглий стіл на тему «Патріарх Йосиф Сліпий – знайомий і незнаний» з нагоди 125-ліття від народження ісповідника віри, предстоятеля УГКЦ в період її переслідувань радянським тоталітарним режимом та в умовах повоєнного «розсіяння» значної частини її священнослужителів і вірних по всьому світу.  В обговореннях візьмуть участь «відомі очевидці» – себто ті, хто ще за життя Блаженнішого Йосифа були його сподвижниками, учнями, послідовниками: владики Любомир Гузар, Гліб Лончина, Борис Ґудзяк, о. Михайло Димид. Своїми враженнями про зустріч із тодішнім Галицьким митрополитом  у Київській пересильній тюрмі та про його роль у консолідації українців у діаспорі поділяться колишній в’язень ҐУЛАҐу Петро Франко й активістка патріархального руху зі США Ірина Ясінська-Ґрейвз. Від референтів очікуємо не лише особистих спогадів про якісь мало знані аспекти життя та діяльності ювіляра, а й певних аналітичних рефлексій, які мають послужити підставою для загальної дискусії та кращого ознайомлення з багатогранною постаттю Великого патріарха української та світової громадськості.

Завершаться київські урочистості 19 лютого Архиєрейською Божественною Літургією і Панахидою в патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Уже в березні цього року Інститут історії Церкви планує провести окремі виїзні наукові сесії у Полтаві, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Чернівцях, Ужгороді, Чернігові, Житомирі, Острозі. Гостьові лекції відбудуться в інших університетських і церковних осередках. 6-7 квітня у Львові на базі Львівської духовної семінарії Святого Духа зберуться учасники Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської науки та освіти у XX – на початку XXI  століття». Фінальним акордом наукового відзначення Ювілею покликана стати Літня школа для молодих науковців на тему «Постать патріарха Йосифа Сліпого в контексті міжнародних церковних і політичних відносин», яка проходитиме в історичних приміщеннях Українського католицького університету в Римі за сприяння Релігійного товариства «Свята Софія» на початку липня 2017 року.
Просимо представників засобів масової інформації акредитуватися для участі в заходах, що відбудуться в Києві 15-16 лютого. Контактна особа для акредитації – Марія Чубата, 0979671256, chubata@ucu.edu.ua
Прес-центр УКУ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz