czwartek, 6 września 2012

Святкування ювілею Патріарха Йосифа (Сліпого) у Вінниці

Від 2 до 9 вересня в парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Вінниці, якою опікуються отці Згромадження Воплоченого Слова, триває Тиждень пам’яті Йосифа (Сліпого) з нагоди відзначення 120-ї річниці від його народження. Протягом цього часу в парафіяльному храмі під час Божественної Літургії священики разом із вірними роздумують над «Заповітом» Патріарха, а після Богослужіння спільною молитвою випрошують у Бога прослави слуги Божого Йосифа.
У четвер, 6 вересня, відбудуться нічні чування з роздумуванням над його посланням «Великого бажайте!». А протягом цього тижня в храмі можна оглянути фотоекспозицію, присвячену Патріархові, з однойменною назвою «Великого бажайте!». Фотоекспозицію підготував Постуляційний центр беатифікації і канонізації  святих УГКЦ спільно з Центром військового капеланства УГКЦ. У виставці використано матеріали з архіву Інституту історії Церкви.
 
Повідомили отці Згромадження Воплоченого Слова
Додаток:
За розпорядженням Вінницької обласної державної адміністрації «Про відзначення 120-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого (Йосипа Коберницького-Дичковського)», проводитимуться такі заходи:
  • 6 вересня відбудеться прес-конференція з духовенством УГКЦ області щодо відзначення 120-ї річниці з дня народження Патріарха Йосифа;
  • 12 вересня (14.00) – вечір пам’яті «Князь Церкви, мученик, державник», у рамках якого організувати виставку-портрет: «Патріарх Йосиф (Сліпий) – церковний, культурний громадський діяч», що проводитиметься в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва, де особливим учасником буде Архиєпископ Любомир (Гузар);
  • 17 вересня (14.00) – вечір пам’яті, що проводитиметься в рамках заняття музейного клубу «Кліо» обласного краєзнавчого музею до ювілейної дати культурно-освітнього заходу на тему «Особиста доля Патріарха Йосифа (Сліпого) – це історія Церкви та держави»;
  • 18 вересня (14.00) – круглий стіл за участю духовенства УГКЦ, науковців та бібліографів: Обласна універсальна наукова Бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. Серед провідних  учасників заходу – професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, відомий історик Володимир Сергійчук, який представить свою книгу «Патріарх Йосиф (Сліпий) у документах радянських органів державної безпеки» (2 томи).
  • 19 вересня (18.00) – Проведення святкової урочистої академії за участю семінаристів Тернопільської семінарії УГКЦ, духовенства та мирян, громадськості міста та області: концертний зал «Плеяда» Вінницької обласної філармонії.
Крім того, у вересні на місцевому телебаченні демонструватимуть кінофільми, присвячені 120-й річниці ювілею  Патріарха Йосифа.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz