wtorek, 11 grudnia 2012

Міжнародною конференцією у Римі розпочався цикл святкувань 50-річчя визволення Патріарха Йосифа (Сліпого) з ГУЛАГу

8 грудня 2012 року в Римі відбулися урочистості з нагоди вшанування постаті покровителя Українського католицького університету св. Климента Папи (в день його пам’яті) та засновника УКУ Патріарха Йосифа (Сліпого). У соборі Святої Софії в Римі було звершено Божественну Літургію. Міжнародна наукова конференція після Літургії розпочала цикл святкувань з нагоди 50-ліття визволення Патріарха Йосифа з ГУЛАГу.

"На конференції було виголошено п’ять доповідей. Отець Іван Музичка (Рим) виголосив доповідь «Молитва у Посланні Папи Климента до коринтян». Світлана Гуркіна з Інституту історії Церкви УКУ (Львів) говорила про «Перші 5 місяців кир Йосифа Сліпого на Галицькому митрополичому престолі». Ігор Галаґіда з Гданська (Польща) представив дослідження «Йосиф Сліпий у документах польських служб безпеки». Четверту доповідь виголосила Марія Горяча (Львів-Рим) про справу звільнення митрополита Йосифа у 1963 році», – сказав о. д-р Іван Дацько, голова Релігійного товариства «Свята Софія».

Після доповідей відбулася дискусія. Модерував конференцію Олег Турій, проректор УКУ з наукової роботи. У рамках конференції пройшла презентація видань «Собор Святої Софії» та «Патріарх Йосиф і мистецтво», – повідомила прес-служба УГКЦ в Італії.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz